Aksident në aksin Elbasan-Librazhd/ Makina e dasmorëve përplaset me një tjetër mjet

0

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin Elbasan-Librazhd, në fshatin Mengel, ku një makinë dasmoresh është përplasur me një makinë tjetër.

Kjo përplasje ka rezultuar në dëme materiale të rënda për të dy mjetet, ndërsa drejtuesi i njërit prej tyre ka pësuar plagë të lehta.

Autoritetet lokale dhe forcat e sigurisë janë njoftuar menjëherë pas aksidentit dhe kanë mbërritur në vendngjarje për të kryer hetime të detajuara.

Drejtuesi i mjetit me dëme të lehta është marrë në kujdesin e ekipit mjekësor për të marrë kujdesin dhe trajtimin e duhur për plagët e tij.

Shkaktari kryesor i këtij aksidenti është identifikuar si shpejtësia e lartë e mjetit në kushte të pashëndetshme rrugore, të ndikuar nga lageshtira.

Rrugët e lagura janë një faktor i rrezikshëm dhe kërkojnë kujdes dhe vëmendje të veçantë nga shoferët.

Rëndësia e respektimit të kufizimeve të shpejtësisë dhe marrjes së masave të nevojshme për të siguruar qëndrueshmërinë e mjetit në kushte të vështira rrugore nuk duhet të nënvlerësohet.

Forcat e sigurisë po punojnë në zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit dhe do të marrin masat ligjore të nevojshme në përputhje me ligjin për të garantuar përgjegjësinë për shkeljen e rregullave të trafikut dhe sigurinë rrugore.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu