Ambasadori i ri amerikan: Njerëzit e Kosovës janë në duar të sigurta

0

Ambasadori i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jeff Hovenier në ceremoninë zyrtare në Kosovë tha se ka nderin që të shërbejë si përfaqësues i presidentit Joe Biden.

“Është nder i jetës sime që të shërbej si ambasador i SHBA-së në Kosovë. Gruaja ime Laura dhe unë jemi duke e njohur këtë vend dhe njerëzit edhe më shumë.

Njerëzit e Kosovës kanë bërë aq çfarë kanë patur nevojë ta bëjnë në nivelin global dhe të krijojnë një shtet të suksesshëm multietnik.

Jam shumë i gëzuar për rolin që e ka SHBA-ja në këtë dhe mbështetjen që ia kemi dhënë Kosovës” -tha ambasadori Hovenier në fjalën e tij.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu