Arrestimi i Tahirit dhe Kokës, McAllister: Mesazhi që u dhashë ministrit të Brendshëm dhe të Drejtësisë…

0

Kreu i Komitetit për Punën e Jashtme në Parlamentin Europian, David McAllister u pyet gjatë konferencës së tij në Tiranë në lidhje me arrestimin e dy ish-ministrave në vend, Saimir Tahirin dhe Lefter Kokën.

McAllisterKjo tregon që autoritetet në Shqipëri e kanë marrë seriozisht luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit.

Unë dëshiroj që ti inkurajoj të gjithë ata që kanë përgjegjësi në Shqipëri për këtë punë që të vazhdojnë me këtë qëndrim të rëndësishëm kundër korrupsionit krimit dhe trafikimit të drogës.

Ky ka qenë dhe mesazhi për ministrin e Brendshëm dhe të Drejtësisë që u kemi dhënë sot.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu