Berisha u vë emër të dytë politikanëve në Shqipëri

0

TIRANË- Kryedemokrati Sali Berisha ka përshkruar me vetëm një fjalë disa prej personazheve të politikës në Shqipëri. I ftuar në ‘Why not’, Berisha u vu përballë disa personave, të cilëve duhet tu vinte një epitet. Për deputetin Lulzim Basha, Berisha tha se ai s’ishte gjë tjetër veçse një aksident. Grida Duma, sipas Berishës, pot ë kishte një emër të dytë do të quhej Nora e Kelmendit. Ilir Meta për Berishën është trim, ndërsa për dy zonja socialiste Elisa Spiropali dhe Belinda Balluku, Berisha ka vënë përkatësisht epitetet ‘vetësakrifica’ dhe ‘Miss hedonizmi’.

Pjesë nga biseda:

Roza Lati: Nga kampi i opozitës, përshkruaj vetëm me një fjalë zotin Lulzim Basha.

Sali Berisha: Aksident, e thashë.

Roza Lati: Vetëm një fjalë për Grida Dumën.

Sali Berisha: Po të kishte një emër të dytë, do të quhej Nora e Kelmendit. Me përgjigjen epike dhe jashtëzakonisht të merituar që i dha Edi Ramës në Parlament pasi ai përdori një gjuhë që kurrë nuk mund ta përdorte. Grida i dha përgjigjen më të merituar atij. Pavarësisht se të kërkosh burrëri tek ai që nuk e ka, nuk ka asgjë në kuptimin e integritetit.

Roza Lati: Mund ta përsërisni atë që zonja Grida Duma i tha kryeministrit

Sali Berisha: Grida i tha pak a shumë se traktin tretës e ke në tru dhe ai sa herë del atje të gjithë shqiptarët e shohin me këtë anomali anatomike

Roza Lati: Vetëm me një fjalë zotin Ilir Meta.

Sali Berisha: Trim, padiskutim, një trim.

Roza Lati: Elisa Spiropali.

Sali Berisha: Elisa, vetësakrifica. Sakrifikon veten për hiçin.

Roza Lati: Zoti Taulant Balla.

Sali Berisha: E ka Bego, Sharra, i ka mbiemrat e vetë ai. Ia ka vendos vetë mbiemrin vetes ai.

Roza Lati: Kemi zonjën Belinda Balluku.

Sali Berisha: Në variantin më të njerëzishëm, do thoja miss hedonizmin, mos t’i thoja miss bifteku. Në Parlament është tjetër, këtu nuk mund ta përdor emisionin si Parlamentin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu