Burg për korrupsion me peshk dhe iPhone/ Ish-zëvendësministrja flet pas lirimit nga qelia: Histori që as nuk e mbaja mend

0

Ish-zëvendësministrja e Brendshme Rovena Voda, ka rrëfyer së fundmi përjetimet personale në lidhje me dënimin e saj nga Apeli i GJKKO-së me 10 muaj burg për ushtrim të ndikimit të paligjshëm.

Voda e burgosur dhe e akuzuar për korrupsion u shpreh se në momentin që iu komunikua akuza më 13 korrik 2021, ishte e habitur pasi ajo nuk e mbante mend bisedën e bërë me Majlinda Hasanin, në lidhje me punësimin në administratën publike të Florida Beut.

Sipas saj biseda ishte e parëndësishme për të dhe ajo nuk del në asnjë përgjim që ka marrë përfitime me qëllim të ushtrimit të ndikimit të paligjshëm.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu