Dëme nga tërmeti në Devoll/ Lëkundjet e tokës dëmtuan banesat në disa fshatra

0

Tërmeti i mbrëmjes të së dielës lekundjet e së cilit u ndiejnë edhe ne vendin tonë ka shkaktuar dëmtimin e 8 banesave ne zonën e Devollit.

Në fshatin Vranisht dy banesa u dëmtuan duke pësuar çarje të tavaneve dhe mureve ndërsa banorët tregojnë se tërmeti i bëri të dalin jashtë shtëpive dhe të përjetojnë frikë për jetën

Sipas kryebashkiakut te Devollit fatmirësisht nuk ka raportime për dëmtime të mëdha ndërsa ka nisur vlerësimi i dëmeve ne terren

Dëme u shënuan ne qytetin e Bilishtit dhe njësitë administrative pranë tij.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu