Detaje nga vrasja e Sakoviç, si i injoroi paralajmërimet e miqve, autori e qëlloi sërish pasi ra në tokë

0

MAL I ZI- Policia e Budvës gjeti një çantë me një armë që vrau anëtarin e një klani mafioz Milic Minja Sakoviç të Podgoricës gjysmë ore para mesnate.

Sipas Vijesti, një burrë me gjatësi mesatare, i veshur me një këmishë të bardhë dhe me një kapele të bardhë, u filmua në vëzhgimin me video të një restoranti aty pranë dhe inspektorët po analizojnë pamjet.

Sakoviç kishte darkuar me disa miq në lokalin Korkovado, ata ishin në rreshtin e parë të sheshit dhe Sakoviç kishte kthyer shpinën. Miqtë që dhanë deklaratën në polici pas ekzekutimit thanë se kanë parë një burrë të dyshimtë që ka kaluar pranë tyre drejt Qytetit të Vjetër.

Madje njëri prej tyre e paralajmëroi Sakoviçin, por ai nuk i kushtoi rëndësi kësaj, por vazhdoi të darkonte. Menjëherë pas kësaj, një burrë i dyshimtë u shfaq dhe u zhvendos nga drejtimi i Qytetit të Vjetër në tavolinën ku ishin ulur të gjithë.

Ndonëse njëri nga miqtë e paralajmëroi sërish Sakoviçin dhe i tha “shihe këtë person të dyshimtë”, Sakoviç nuk ka reaguar. Pastaj burri filloi të lëvizte me shpejtësi dhe iu afrua tavolinës, nxori një armë dhe e qëlloi Sakoviçin pas shpine në një distancë prej gjysmë metri.

Ai fillimisht qëlloi tre herë në kokën e Sakoviçit, i cili ra në trotuar dhe më pas e qëlloi edhe dy herë të tjera në trup, gjithsej u gjuajtën tetë plumba.

Nga paniku të gjithë u shtrinë poshtë tavolinës. Më pas vrasësi ka ikur, ka vrapuar drejt hotelit “Mogren”, e më pas përgjatë një shtegu të ngushtë drejt vendbanimit Gospoština. Ai ka ngecur në arrati dhe ka rënë jo shumë larg hyrjes në “Mogren”, ku më pas inspektorët kanë gjetur gjurmë gishtash. Gjithashtu u gjet një këmishë dhe një kapele.

Policia ka kontrolluar zonën deri në orët e para të mëngjesit. Rreth një orë pas mesnate në vendin e ngjarjes ka dalë prokurori kujdestar i Prokurorisë së Lartë të Shtetit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu