Dyshohet se konsumoi metadon në Delvinë, foshnja niset me helikopter drejt Tiranës

0

TIRANË- Një foshnje është nisur me urgjencë drejt Tiranës pasi dyshohet se ka konsumuar metadon. Mësohet se ngjarja e rëndë ka ndodhur në Delvinë. Fillimisht kanë qenë familjarët ata që e kanë çuar në spitalin e Sarandës për të marrë trajtim.

Por mjekët nuk e kanë mbajtur dhe foshnja 1 vjeç e gjysmë po transportohet me helikopterë drejt Tiranës për të marrë mjekim më të specializuar. Familjarët kanë deklaruar se metadonin e përdorte daja i foshnjes. Ndërkohë që policia ka nisur hetimet në lidhje me ngjarjen e rëndë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu