Erërat e fuqishme boshatisën qytetin, zona e Kurbinit goditet nga moti ekstrem

0

Ulja e tepmeraturave eshte shoqeruar me ereta te fuqishme ne zonen e Kurbinit.

Ne Milot dhe qytetin e Laçit shpejtesia e eres nga veriu eshte mjaft e madhe, fatmiresisht nuk raportohet per deme.

Qyteti i Laçit thuajse i boshatisur, pak njerez shihen neper rruge.

Zona e Milotit dhe e Laçit jane te njohura per presionin e larte nga shpejtesia e eres, sidomos ne siten e dimrit. Duket se kete vit ka nisur me.heret dimri dhe disa njerez jetojne neper çadra nga banesat e demtuara.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here