Festë sikur fituan botërorin dhe jo një ndeshje/ jÇmenduri në rrugët e Tokios pas triumfit të Japonisë kundër Gjermanisë.

0

JAPONI- Sapo përfundoi ndeshja mes Gjermanisë dhe Japonisë, mijëra japonezë dolën në rrugë për të festuar fitoren 2-1 ndaj ekipit gjerman në Kupën e Botës në Katar. Rruga e famshme Shibuya, në Tokio, ka qenë një nga qendrat nervore, ku më shumë njerëz janë mbledhur për të festuar fitoren e Japonisë ndaj Gjermanisë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu