Fluks emigrantësh që largohen nga Kapshtica, rradhë të gjata automjetesh në pikën kufitare

0

Nis largimi i emigrantëve, rradhë në Kapshticë. Fluksi i menjëhershëm i atyre që largohen ka bërë që të krijohen 3 korsi me automjete ndërsa pritja shkon deri në 20 minuta.

Emigrantët zgjodhën për pak ditë të pushonin në vendin e tyre. Me përfundimin e pushimeve vjen dhe largimi drejt vendeve ku punojnë prej vitesh.

Largimi i tyre ka krijuar rradhë të gjata në pikën kufitare Kapshticës.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu