Gruaja me karrocë me rrota bie nga ballkoni, ndërron jetë në spital

0

Një 62 vjeçare me aftësi të kufizuara nga qyteti i Kuçovës, ka humbur jetën mbrëmjen e djeshme në banesën e saj.

Bëhet me dije se gruaja, e cila prej vitesh qendronte ma karrocë me rrota, është nxjerrë nga familjarët pë rtë marrë ajër të pastër në ballkonin e banesës private në fshatin Kozare të qytetit të Kuçovës. Por e vetme në ballkon dhe në përpjekje për të rrotulluar karrocën, ajo ka rënë poshtë nga një lartësi 1-metër.

Pas kësaj, familjarët e kanë dërguar me urgjencë drejt Spitalit Rajonal të Beratit, por gruaja nuk mundi dot të mbijetojë për shkak të plagëve të marra në kokë gjatë përplasjes. Mjekët e spitalit të Beratit kanë konfirmuar se, 62-vjeçarja kishte marrë goditje të forta në kokë dhe kishte pësuar edhe një çarje të thellë në pjesën e pasme të kokës, çarje e shkaktuar nga hekurat e karrocës me rrota, që e kishte zënë poshtë gruan gjatë rrëzimit.

Viktima u dërgua në Morgun e Spitalit të Beratit, ku edhe iu nënshtrua autopsisë mjeko-ligjore. Në banesën e viktimës 62-vjeçe Beruze Bejdo, kanë shkuar edhe forcat e policisë, të cilët zbardhën edhe dinamikën e ngjarjes tragjike, që rezultoi të ishte aksidentale.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu