Humbi jetën 12 orë pasi u vaksinua kundër ‘Covid’/ Familjarët e 62 vjeçarit kërkojnë hetim nga ekspertët

0

 

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në shtetin tonë fqinj, në Greqi, ku një 62-vjeçar nga Almyros ka humbur jetën 12 orë pasi ishte vaksinuar kundër koronavirusit. Mediat e huaja raportojnë se familjarët kanë kërkuar hetim nga ekspertët për vdekjen e tij.

Në hetimet paraprake 62-vjeçari u ndje keq dhe njoftoi një mik, i cili madje e vizitoi atë në shtëpinë e tij. Disa orë më vonë shoku i tij shkoi përsëri për ta vizituar por e gjeti atë të vdekur.

Sipas rezultateve të autopsisë – 62-vjeçari vdiq nga një sulm në zemër.

Të afërmit po kërkojnë një hetim nëse vaksinimi i tij ka të bëjë me gjakderdhjen që i shkaktoi sulmin në zemër.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here