I harroi dyert e blinduara, Basha vetëm sot urdhëron pastrimin e selisë së PD-së

0

2 ditë nga protesta e thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha, më në fund ka nisur pastrimi i selisë së PD-së, nga mbetjet dhe shkatërrimi.

Tashmë dyert nuk janë më të mbyllura siç u mbajtën ditë përpara protestës së Berishës, ndërkohë që pastrueset zonja kanë nisur nga puna dhe për heqjen e xhamave të thyer.

Basha e la për disa ditë godinën pa pastruar në mënyrë që siç tha edhe vetë, të njihen të gjithë me dhunën e ushtruar nga mbështetësit e Berishës, që në fakt kanë qenë dhe votues të tij.

Ende nuk ka një datë për protestën e radhës nga Berisha, pasi tashmë do ti duhet të bëjë llogaritë jo vetëm me Bashën, por edhe me punonjësit e policisë së shtetit.

Për më shumë shihni fotot:

                 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu