Idro Seferi shpërthen ndaj mediave shqiptare: Më mirë raportoj për serbët sesa për ju, më quani çfarë të doni. Nuk më keni paguar!

0

Gazetari shqiptar që jeton në Serbi, Idro Seferi, është revoltuar me mediat shqiptare, pasi sipas tij, ato nuk e paguajnë për raportimet e tij nga Serbia
Ai shkroi në rrjetin e tij social Facebook një status ku shprehej se nuk është vlerësusar profesionalisht dhe se vendimi i tij për të mos punuar më për mediat shqiptare është përfundimtar.

Postimi i plotë:
Te dashur kolege,
Pra sic mund ta keni kuptuar ne mediat shqip kam vendosur qe te mos raportoj me per arsye mungese korrektesie, mungese vlerash dhe trajtimesh profesionale. Meqe sot i kisha 3 raste dhe po e ndjej nje lloj hidherimi nga ana e kolegeve se pse nuk dua te raportoj pa pagese nga Serbia apo te dal ne cfaredo forme pervec kur une jam interviste, ju lutem mos me kontaktoni me. Mungesa e korrektesise dhe e gazetarise se lire dhe banale dhe shume kot ne cfare niveli keni ra me nuk do tu beje sherbime derisa te mos mesoheni qe gazetaria eshte pune. Ndoshta ju duket juve normal dhe une gjithmone nisem prej idese se Orëellit qe “derrave te ri iu duket normale gjendja ne ferme pasi nuk e mbajne mend gjendjen e me parshme”. Por, mos e teproni pasi nuk kam asnje pike respekti me per punen e asnje media qe punon ne kete forme dhe jeni te lire te me shpallni ckado. Nese eshte puna per patriotizem Vucici edhe Serbia ju lodh krejteve prej Gjilanit edhe deri ne Gjirokaster pasi i ka mbi 10 korrespondent ne Kosove, mijera euro neper portale edhe ka portal “gjysem” shteterore ne Kosove. Ata qe munden me me thirre e dine vet kush jane. Mesonu me u sill, me respektu kohen dhe eksperiencen e tjetrit, mos me folni me cinizma edhe mos u beni zdrala ose ne gjuhe letrare zgjebsa. Pra, vendimi eshte perfundimtar edhe ma perpara dal serbisht se per juve. Nese sju pelqen fuck off

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here