James Rodrigues bën rolin e ‘heroit’, shpëton jetën e mbrojtësit kundërshtar që pësoi arrest kardiak (VIDEO)

0

James Rodriguez ka qenë njeriu kryesor në ndeshjen Al Rayyan-Al Wakra që përfundoi 3-0 për vendasit.

Jo vetëm për paraqitjen fantastike në fushë me një asistim e dy gola, por James bëri edhe një gjest prej heroit, duke shpëtuar jetën e mbrojtësit kundërshtar.

Ishte minuta e 38-të e ndeshjes, kur mbrojtësi i mysafirëve Ousmane Coulibaly pësoi një arrest kardiak dhe u rrëzua në portën e tij.

Më i shpejti në atë moment ishte James Rodriguez që shkoi për t’i ndalur në ndihmë atij para se mjekët të arrinin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu