KATEGORIA

SPORT

Kush është gjimnasti që shpalli Shqipërinë Kampion të Europës në Gjimnastikë

Shqipëria arriti një rezultat historik në Kampionatin Europian të Gjimnastikës Artistike që u zhvillua në Mersin të Turqisë. Kombëtarja jonë e përfaqësuar nga një...

Kapi për fyti kundërshtarin/ Xhaka nxirret në shitje nga Arsenali

Mesfushori shqiptar me origjinë nga Kosova, Granit Xhaka, nuk po kalon moment të mira tek Arsenali çka u tregua edhe në ndeshjen kundër Burnleyt,...

PSG-ja merr masat për transferimin e Lionel Messi-t

Një lajm i bujshëm ka ardhur nga “Football Transfer” përsa i përket transferimit të Lionel Messi-t në PSG. PSG i ka kërkuar dyqaneve që shesin...

Superkompjuteri bën parashikimin, kush do të jetë ekipi fitues i Champions

U hodh ditën e djeshme shorti për 1/8-at e Ligës së Kampionëve, teksa goglat rezervuan përballje të zjarrta, ku spikat ajo mes Barcelonës dhe...

Shorti i Champions: Barcelona-PSG supersfida, zbuloni tetë çiftet

Champions League mëson sot çiftet e 1/16-ve dhe ka sfida mjaft interesante. Barcelona-PSG ëshët sfida që bie në sy më shumë, me katalanasit që...

“Tërbohet Granit Xhaka, kap për fyti kundërshtarin dhe përjashtohet nga loja

Arsenal po kalon një moment të vështirë në Premier Leaguen angleze. "Topçinjtë" dështuan mbrëmjen e djeshme edhe ndaj Burnley. Ekipi i Mikel Artetës humbi...

Revoltë pas ndeshjes e boksierit shqiptar Florian Marku në Angli

Florian Marku akuzon gjyqtarët për vendimin e manipuluar për ndeshjen. Është ndarë në barazim ndeshja e boksit mes Florian Markut dhe anglezit Jamie...

E trishtë/ Hajdutët vjedhin shtëpinë e Paolo Rosit ndërkohë që ai po varrosej

Një ngjarje totalisht e paprecedentë është shënuar ditën e djeshmenë provincën e Arezos, aty ku disa hajdutë janë futur brenda shtëpisë së legjendës Paolo...

Ikona e volejbollit dhe sportit shqiptar, Hysen Domi, në një intervistë ekskluzive për infoelbasani.com

  Hysen Domi është një nga ikonat e sportit shqiptar. Ai është shquar si volejbollist i Elbasanit dhe ekipit kombëtar, dhe më pas ka mbajtur...

Futboll/ Elseid Hysaj dhe Amir Rrahmani sërish pozitiv ndaj Covid

Elseid Hysaj dhe kapiteni i skuadrës së Kosovës, Amir Rrahmai nuk do të jenë pjesë e ndeshjes Napoli-Real Sociedad për shkak të infektimit me...

Lajmet e fundit