“Kryeministri i Shqipërisë, Abazoviç”/ Zelensky ngatërrohet gjatë takimit me Ramën në Kiev, ja lapsusi…

0

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka ngatërruar kryeministrin shqiptar, Edi Rama, dhe atë të Malit të Zi, Dritan Abazoviç.

Në një postim në “Facebook”, Presidenti Zelensky thekson se ka takuar sot kryeministrin e Malit të Zi, Edi Rama, dhe atë të Shqipërisë, Dritan Abazoviç.

Kujtojmë se kryeministrat Edi Rama dhe Dritan Abazoviç ishin sot në Kiev, ku u takuan me Presidentin Zelensky dhe panë nga afër pasojat e luftës së Rusisë në Ukrainë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu