Lajmi i fundit/ Arrestohet personi i tretë që mori pjesë në atentatin mafioz ndaj Roland Rexhepit në Elbasan (Dodës)

0

Arrestohet personi i tretë që mori pjesë në atentatin mafioz ndaj Roland Rexhepit në Elbasan.
Policia gjermane ka arrestuar të tretin e akuzuar për ekzekutimin e ish-oficerit të policisë Roland Rexhepi në Elbasan.

Ngjarja ndodhi në 22 korrik të vitit 2009 në lagjen “Vullnetari” në qytetin e Elbasanit dhe sipas prokurorisë, të përfshirë në ngjarje kanë qenë Marjus Tafa, Armando Llakaj dhe Florenc Shabani.

Ky i fundit është arrestuar sëfundmi në Gjermani për llogari të autoriteve të shqiptare, ndërkohë që Tafa dhe Llakaj vuajnë dënimin e gjatë në burg këtu në Shqipëri për krimin e kryer.

Llakaj është dënuar me 24 vite burg, kurse Tafa me 23 vite.

Roland Rexhepi, i njohur ndryshe edhe si “Doda”, u ekzekutua me dy armë tip kallashnikov mëngjesin e 22 korrikut pranë banesë së tij teksa po shkonte te parkingu ku kishte makinën.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here