Mbytet i mituri në lumin Shkumbin, ishte futur për tu larë dhe përfundoi në thellësi

0

Një 11-vjeçar është mbytur në lumin Shkumbin, në afërsi të Lezhës.

Burime nga vendngjarja bëjnë me dije se i mituri ishte futur për tu larë në atë zonë, dhe ka përfunduar në thellësi.

Ngjarja ka ndodhur në vendin e quajtur Fusha e Kromit

Librazhd/Informacion paraprak

Rreth orës 16:15, në fshatin Tokëz, shtetasi A. A., rreth 11 vjeç, banues në Librazhd,
dyshohet se është mbytur aksidentalisht duke u larë në lumin Rrapun.

Shërbimet e Policisë dhe të zjarrfikëses kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe kanë bërë të mundur nxjerrjen nga lumi, të trupit të pajetë të këtij shtetasi.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu