“Më vjen shumë keq”, Egzona përlotet përballë Beatrix, i jep edhe disa këshilla të vyera

0

Spektakli duket se la disa gjëra pa sqaruar mes Egzonës dhe Beatrix.

Gazetarja nuk mundi t’i mbante dot as lotët teksa i shpjegonte Beatrix se nuk ka asgjë tendencioze me të.

“Më ka ardhur shumë keq, kur të dalësh jashtë do ta shikosh dhe do të më japësh të drejtë”,- tha ajo me lot në sy.

Nga ana tjetër Egzona nuk nguroi ta këshillonte Beatrix lidhur me situatën e trazuar emocionale që ajo po përjeton.

“Duhet të vendosësh veten përpara. Lumturinë, entuziasmin gjeje tek vetja dhe mos e kërko tek askush tjetër. Shprehe nëse je e mërzitur, mos i lër gjërat pa sqaruar”,- shtoi ajo.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu