Me vlerë 3 mln euro/ Hodhi nga makina zarfin me drogë, arrestohet shqiptari në Itali

0

Një shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane, pasi u kap me 21 kg kokainë në makinë. Sipas mediave italiane, shqiptari i cili ishte nën vëzhgim prej disa kohësh, u përplas me një mjet tjetër gjatë arratisjes.

Gjatë ndjekjes, shqiptari hodhi nga dritarja e makinës një zarf, të cilin policia italiane e sekuestroi. Nëse droga do të shitej në treg, do të kapte vlerën e 3 milionë eurove.

Tashmë shqiptari do të përballet me akuzat e trafikut të drogës dhe rezistencë ndaj autoriteteve italiane. Identiteti i tij ende nuk bëhet me dije.

Marrë nga ilrestodelcarlino.it

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu