“Më vraj, me vraj, nxirr automatikun dhe më vraj” i moshuari ulëret para efektivëve të policisë

0

 

Tensione dhe përplasje ka pasur ditën e sotme në plazhin e Velipojës, midis efektivëve të policisë dhe pronarëve në zonë të cilëve IMT po u prish banesat.

Ndërkohë që një i moshuar ka dalë para efketivëve dhe ka kërkuar që të nxjerrin automatikun dhe ta qëllojnë, pasi po i prishin pronën.

Prej ditës së djeshme IKMT ka nisur ák.sion për shè.mbjen e ndërtimeve pa leje në të gjithë bregdetin e Shqipërisë, ndonëse njerëzit kanë nisur të frekuentojnë plazhet pas heqjes së masave të ízolimit.

Ndërsa ka pasur pèr.plasje mes ínspektorëve dhe pronarëve, krah të cilëve ka qenë edhe Voltana Ademi. Ajo ka pohuar se e rrez.ikon bur.gun pas veprimeve të jashtëligjshme të policisë dhe ka renditur të gjithë aksionin e saj në vite për të pastruar nga ndërtesat e paligjshme pjesën e bregdetit që ka për detyrë të menaxhojë. Gjithashtu u ka kërkuar të paraqesin vendimin për she.mbje, të cilin asnjë nga punonjësit e pranishëm nuk e dispononte.

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës i dërgoi mesazh kryeinspektores Dallëndyshe Bici dhe ministrit Sandër Lleshaj për të mësuar më shumë rreth kësaj çështje.

Për çështjen e ndërhyrjes në plazhe, dje u për.plas me ministri Lleshaj dhe kryebashkiaku i Lezhës Pjerin Ndreu, i mandatuar nga PS i cili u shpreh i pakënaqur se nuk ishte pyetur madje as njoftuar për aks.ionin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu