Mësohet shkaku i shpërthimit në karburantin në Tiranë, shoferi i lënduar tentoi të largojë autobotin

0

Gjatë pasdites së sotme një ngjarje e rëndë ndodhi në Tiranë.

Në një karburant në rrugën “Bardhyl” ndodhi një shpërthim, ku për pasojë mbetën të lënduar dy persona, menaxheri, Miklovan Çollaku dhe shoferi, Myrti Kadiu.

Sipas të dhënave nga policia,ka pasur një shpërthim të valvulës së sigurisë të dhomës së nëndheshme të gazit ngjitur me karburantin,

Nga ky shpërthim kanë nisur flakët, ndërsa shoferi i plagosur, Myrti Kadiu, ka tentuar të largojë autobotin me benzin nga vendi i ngjarjes, por duke qenë i lënduar ka humbur kontrollon dhe ka rënë në shkallët e një biznese ngjitur me karburantin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu