Messi shkon në 41 trofe dhe ‘kërcënon’ rekordin e Dani Alves: CR7 në fund të renditjes së më të suksesshmëve.

0

Me Superkupën e Francës të fituar me fanellën e PSG, Lionel Messi vazhdon ngjitjen e tij në fronin e lojtarit më të suksesshëm në historinë e futbollit.

Me Superkupën e Francës të fituar me fanellën e PSG, Lionel Messi vazhdon ngjitjen e tij në fronin e lojtarit më të suksesshëm në historinë e futbollit. Aktualisht Messi ka fituar 41 trofe dhe ish-sulmuesit të Barcelonës i mungojnë 4 tituj për të kaluar ish-shokun e skuadrës dhe mikun e tij Dani Alves.

Në vendin e tretë ndodhet Andres Iniesta me 39 trofe, ndërsa Cristiano Ronaldo renditet në vendin e 11-të, vetëm një trofe më larg se suedezi Zlatan Ibrahimovic.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu