Mjeku: Jeni të shkurtër? Ju zgjas 15 cm më shumë vetëm me një teknikë të thjeshtë

0

Një mjek në Las Vegas thotë se ai mund të shtojë deri në 15 cm në gjatësi me një procedurë që ‘shtrin’ njerëzit, por operacioni i tij i specializuar nuk është i lirë.

Kirurgu dhe specialisti ortopedik Dr Debiparshad, thotë se ai ka zhvilluar një procedurë në të cilën ‘pret kockat e këmbës’ dhe më pas fut një pajisje që ‘i shtrëngon ngadalë’ ato me ndihmën e një telekomande.

Trajtimi kushton 75,000 dollarë .

Pacienti Irving Rodríguez, i cili është një kirurg plastik dhe rikonstruktiv, ishte i gjatë 165 cm i gjatë kur vizitoi për herë të parë Institutin LimbplastX në Las Vegas në dhjetor 2019, dhe pas gjashtë muajsh ai tani është 1.69 metra.

Ai tha:

Unë fillimisht vendosa të ndryshoja gjatësinë kur isha në shkollë të mesme. Gjithmonë ka pasur vërejtje sociale, të tilla si shaka të vogla se isha i shkurtër, madje unë u konsiderova i papërshtatshëm për pozicione të caktuara, vetëm për shkak të lartësisë time nën mesatare. Lartësia ime fillestare ishte 165 cm. Zgjodha Institutin LimbplastX, pasi e dija që Dr Debiparshad përdori teknologjinë më të mirë për të kryer këtë procedurë.

Irving tha se procedura ishte e dhimbshme, por rezultatet ishin të shpejta.
Burimi:Ladbible| JOQ Albania

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu