Nga Londra në Tiranë, sa shpenzoi një çift për 4 ditë pushime në kryeqytetin shqiptar

0

TIRANË- Një blogere udhëtimesh nga Londra, së bashku me partnerin e saj kanë bërë një udhëtim në Tiranë, ndërsa ka demostruar se çfarë kanë bërë gjatë një periudhe katër ditore dhe sa kanë shpenzuar. Hotelet, ushqimi, pijet por edhe taksia janë përllogaritur, duke dëshmuar se në Tiranë mund të argëtohedh me një buxhet të limituar.

Shkrimi i plotë

Unë jam një blogere udhëtimesh nga Londra. Të intriguar prej kohësh nga gjithçka që kisha dëgjuar për Shqipërinë e ardhshme, partneri im Dan dhe unë rezervuam një fundjavë katër-ditore në kryeqytet, Tiranë.

Megjithëse nuk kisha bërë shumë kërkime për qytetin, isha e vetëdijshme se vendi në tërësi ishte shumë më i lirë se Britania e Madhe, kështu që ne po prisnim të kënaqnim veten me vakte jashtë, disa shëtitje në bar dhe pak kulturë.

Ne pamë hotele të mira që fillonin nga rreth 45 dollarë. Zbuloni përvojat më intriguese në botë me buletinin tonë javor:

Shpenzimet para udhëtimit

Akomodimi kushton rreth 270 dollarë për tre netë në hotelin simpatik Areela Boutique, i vendosur në një lagje të qetë, me gjethe, rezidenciale dhe vetëm 15 minuta në këmbë nga sheshi qendror Skënderbej. Dhomat elegante kishin mure me ngjyra të ndezura, të varura me portrete fotografike të stilit të Vogue të aktorëve dhe këngëtarëve (të tanët shfaqën Boy George). Çmimi i dhomës përfshinte një “mëngjes tradicional shqiptar” me vezë, sallam, domate të prera dhe kastravec, i cili shërbehej në një hapësirë ​​të vogël, por elegante të mbushur me bimë, ngjitur me ambientin e pritjes në katin e parë.

Gjithsej: 270 dollarë

e premte

Transferimi nga aeroporti: Zbarkuam rreth orës 13:30 dhe dolëm nga salla e bagazheve… në kohën e duhur për të humbur autobusin për në qendër të qytetit. Kështu hipëm në një taksi me matës ( 28 dollarë ).

Aperitivo: Pasi kaluam pasditen duke eksploruar qendrën, u kthyem tek Blloku për pije dhe darkë. Së pari, një aperitivo në Akademinë Koloniale të Koktejve, tarraca e jashtme e së cilës, e mbuluar me gjethe dhe kokën e çuditshme të Budës, kishte një atmosferë të qetë të Azisë Juglindore. Ne kishim dy raunde pije secili, fatura jonë (me një bakshish të vogël) arriti në 28 dollarë.

Darka: Restoranti i parë kishte një radhë; përfunduam në Mystic 2, me një menu të kuzhinës mesdhetare. Djathë të pjekur vendas, një sallatë greke, spageti karbonara, oktapod i pjekur në skarë dhe disa birra dhe gota verë (përsëri, plus një bakshish të vogël) arritën në 28 dollarë.

Pije: Pas një kafeje nate në oborrin e jashtëm të zhurmshëm të Radio Bar, (dy birra dhe dy margarita kushtojnë 24 dollarë), një taksi me matës për në hotel na kushtoi 5 dollarë.

Gjithsej: 112 dollarë

e shtunë

Turneu i artit në rrugë: Pas pushimeve tona shqiptare, ne nisemi për një shëtitje më të lirë për të parë pamjet e Tiranës; qendra është shumë e lëvizshme. Unë jam e çmendur për artin e rrugës dhe gjetëm shumë murale që zbukuronin ndërtesa të larta në rrugët që të çojnë në Sheshin Skënderbej. Ne admiruam pamjen e jashtme të xhamisë mbresëlënëse Namazgjasë dhe Katedrales moderne, abstrakte të Ringjalljes Ortodokse aty pranë, më pas eksploruam atë që ka mbetur nga Kalaja e Tiranës, një kështjellë mesjetare që tani strehon një përzgjedhje restorantesh dhe tezgash artizanale. Në rrugën tonë për t’u kthyer në shesh, ne hodhëm sytë rreth Reja (ose Reja) intriguese, një instalacion arti bashkëkohor përpara Galerisë Kombëtare të Arteve. Më pëlqen kombinimi i dizajnit dhe arkitekturës në qytet.

Muzeu: Për t’i shpëtuar vapës së pasdites, vizituam një muze të quajtur Bunk’Art 2 , i vendosur në një nga mbi 750,000 bunkerët që kishte ndërtuar ish-sundimtari komunist i Shqipërisë, Enver Hoxha, gjatë regjimit të tij (nga 1941 deri në 1985). Ne blemë një biletë të kombinuar për këtë Bunk’Art origjinal (në periferi të qytetit) për 10.50 dollarë secila. Brenda, korridoret ishin të freskëta, por pak rrëqethëse, me ekspozita për gjëra të tilla si policia sekrete e Hoxhës dhe dhoma e tij e sigurtë.

Dreka: Ende plot nga mëngjesi, ndaluam për një kafe në CaféBotánica, një vend ngrënie elegante me një tarracë të madhe në natyrë me hije të këndshme pranë Pallatit të Kulturës, jashtëzakonisht të bukur dhe modernist . Dy latte arritën në 4,25 dollarë.

Pije: Dan kishte bërë disa kërkime për vendin e përsosur për një perëndim dielli: një bar i quajtur Piano Bar Observator, në katin e 13-të të një kulle zyre. Ofronte një pamje panoramike të qytetit me male që dukeshin pas; ne pamë perëndimin e diellit me disa birra (Dan) dhe Bellinis (unë) në total 20 dollarë.

Darka: U nisëm për në Pazari i Ri, me një sërë baresh dhe restorantesh të grumbulluara pranë një tregu të madh në ajër të pastër që shet çdo ditë fruta të freskëta, perime, arra, mjaltë dhe më shumë. Të zhgënjyer për zgjedhjen, ne shtruam një tavolinë në natyrë në atë që dukej të ishte një tavernë e drejtuar nga familja e quajtur Tradita Te Meri, e tërhequr nga grupi i pjatave të saj tradicionale lokale. Ne morëm fasule dhe pastiço (makarona të pjekura) dhe me pak pulë të pjekur në skarë, dy birra dhe gjysmë litër verë vendase: 18 dollarë në total.

Gjithsej: 64 dollarë

e dielë

Muzeu: Ne morëm autobusin (bileta 45 dollarë secila ) për në Bunk’Art origjinal, duke përdorur biletën e kombinuar të blerë një ditë më parë. Ky ishte më i madh se vëllai i tij në qendër, me pesë kate nëntokë dhe zona shqetësuese si dhoma (të papërdorura) të trajtimit me rrezatim.

Dreka: Jo larg është stacioni i teleferikut Dajti Express që ju çon në majën e malit Dajti për 30 dollarë. Udhëtimi 15-minutësh rezultoi në pamje fenomenale që shtriheshin nëpër pyje dhe liqene drejt qytetit. Drekuam në restorantin Ballkoni Dajtit të veshur bukur me dru, në stilin e shtëpive (në 1100 m/3600 metra mbi nivelin e detit), duke përfshirë një tavë kosi Elbasani, e zjarë me mish qengji të gatuar në kos dhe jufka, petë të përziera me mish viçi. Me një porcion tjetër fasule të shijshme, disa birra dhe një gotë verë, fatura jonë arriti në 36 dollarë.

Pije: U kthyem në lagjen tonë të re të preferuar, Blloku dhe pimë një pije para darkës në një bar miqësor në një cep të rrugës me gjethe të quajtur Tribeca, ku disa birra dhe një gotë verë arritën në 12 dollarë.

Darka: Kemi arritur të shtrojmë një tavolinë në restorantin që ishte plot në mbrëmjen tonë të parë, Piceri Era. Nga lista e mirë e pjatave vendase, provuam petulla të fshira, një pirg petullash të holla me shtresa të gatuara me hudhër, djathë me feta dhe gjalpë (të mahnitshme!), dhe patëllxhan i mbushur, patëllxhan të mbushur me domate dhe speca. Ne ndamë një shishe shumë të bukur verë të kuqe vendase; fatura arriti në 36 dollarë. Një taksi për në hotel kushtoi 5,30 dollarë.

Gjithsej: 120 dollarë

e hënë

Vizitë në xhami: Ditën e nisim duke vizituar Xhaminë e vogël të Et’hem Beut, me mure dhe tavane të lyera me dorë, që datojnë nga fillimi i shekullit të 19-të (hyrja falas).

Kafetë: Më pas, ecëm gjysmë ore në jug deri në Grand Park të Tiranës, një hapësirë ​​e gjelbër prej 715 hektarësh me një liqen të krijuar nga njeriu. Pemët e saj siguruan lehtësim të mirëseardhur nga dielli i nxehtë i verës dhe ne ndaluam për disa kafe dhe ekspres në një nga kafenetë buzë liqenit ( 8,50 dollarë ).

Dreka: U kthyem në Pazari i Ri për drekë në Oda Garden, një restorant i lezetshëm i vendosur rreth një oborri të jashtëm me hije, të mbushur me pemë të vogla. Ishte e mbushur plot dhe me staf të shkurtër, por meqë nuk nxitonim, shijuam pijet tona – verë dhe tre birra – para se të shijonim fërgesën, gjizë të ngrohtë të përzier me speca dhe vaj ulliri dhe mish qingji ne saç, qengji i pjekur në furrë me patate. Me një bakshish, dreka arriti në 40 dollarë.

Muzeu: Ne morëm një dozë të fundit të kulturës shqiptare në Muzeun Historik Kombëtar, një ndërtesë mbresëlënëse në sheshin Skënderbej me një mozaik në stilin socialist, që paraqet në fasadën e tij piketa të rëndësishme të historisë së vendit (dy bileta: 10,50 dollarë ). Ne endeshim nëpër mbetje të së kaluarës së vendit, nga statujat romake te ikonat bizantine dhe bustet staliniste.

Darka dhe koktejle: Një mik i kishte rekomanduar Salt tek Blloku (ku tjetër?), një restorant luksoz dhe dukshëm i njohur me një menu të gjerë që mbulon gjithçka. Ne porositëm disa kokteje, një shishe verë, dy pjata sushi, një makaron me rosë, misër të pjekur në skarë dhe spinaq kremoz. Kjo darkë na kushtoi 133 dollarë: një finale e shijshme dhe plotësisht e vlefshme për udhëtimin tonë.

Gjithsej: 192 dollarë

Shuma përfundimtare: 762 dollarë për dy persona

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu