Nga vjedhjet, aksidentet dhe deri te përplasjet me grushta, arrestimet dhe procedimet gjatë 24-orëve të fundit në Elbasan

0

Drejtoria Vendore e Policisë Elbasan

•Komisariati i Policisë Elbasan arrestoi në flagrancë shtetasit:

-M. K., 24 vjeçe, sepse u kap në flagrancë pasi kishte vjedhur një shumë parsh dhe disa bizhuteri, në një banesë. Shuma e parave dhe bizhuteritë u sekuestruan në cilësinë e provës materiale;

-A. B., 56 vjeç, pasi ka dalë nga banesa, në kundërshtim me vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Elbasan, e cila i kishte caktuar masën e sigurisë “Arrest në shtëpi”, për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve”.

•Sektori i Qarkullimit Rrugor:

-arrestoi në flagrancë shtetasin O. I., 19 vjeç, në Cërrik, pasi mbrëmjen e djeshme, në aksin rrugor “Elbasan-Cërrik”, automjeti që ky shtetas drejtonte është përplasur me një karrocë që tërhiqej nga një kafshë dhe drejtohej nga shtetasi F. G., 59 vjeç, banues në fshatin Muriqan. Si pasojë ka ngordhur kafsha dhe është dëmtuar shtetasi F. G., i cili ndodhet në kujdesin e mjekëve;

-referoi materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasit Q. L., 46 vjeç dhe S. D., 45 vjeç, banues në Elbasan, pasi pasditen e djeshme në unazën e qytetit, automjeti që drejtohej nga shtetasi Q. L. është përplasur me biçikletën me drejtues shtetasin S. D., i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

•Komisariati i Policisë Elbasan referoi materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasit:

-K. Z., 32 vjeç, banues në Elbasan, pasi ka tentuar të vjedhë disa materiale prej hekuri, në banesën e një 77-vjeçari;

-Q. B., 38 vjeç, dhe A. Sh., 53 vjeç, pasi gjatë një konflikti për motive të dobëta kanë goditur me grushte dhe sende të forta njëri-tjetrin;

-S. R., 30 vjeçe dhe N. K., 33 vjeçe, pasi gjatë një konflikti për motive të dobëta kanë goditur me grushte njera-tjetrën.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Elbasan, për veprime të mëtejshme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu