Nis “Foltorja” në qytetin e Elbasanit, Berisha: Ja “drama” që pashë sapo dola nga hoteli në Gjirokastër

0

Fjala e Sali Berishës gjatë takimit me demokratët në qytetin e Elbasanit:

“Jemi sot në këmbë më të vendosur se kurrë. Sot është një thirrje për cdo shqiptar që të ngrihemi të bashkohemi të hapemi në mënyrë që ti japim përgjigjen e merituar kësaj situate dramatike të kriajuar nga vendosja e këtij regjimi në Shqipëri. Edi Rama dhe regjimi i tij ka katandisur Shqipërinë dhe shqiptarët në delene e zezë të Ballkanit the Europës. Nga një tokë e bekuar e ka kthyer në një vend pa shpresë nga i cili të rinjtë vetëm ikin dhe vetëm ikin.

I zoti i hotelit kishte bërë diçka për të përfaqësuar vendin në mënyrë dinitozen, po sa dilje nga hoteli shikoje vargun e dyqaneve të mbyllur, shkretëtirë. Shtro kalldrëm dhe vidh para asgjë tjetër asnjë projekt.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here