Personat brenda PD-së, Çuçi: Nuk janë gardistë, por anëtarë të të njejtës familje

0

Ministër i Brendshëm Bledi Çuçi ka mohuar që personat në 8 Janarit duke u konfliktuar me protestuesit, të jenë punonjës të gardës apo policisë. Në një mesazh të dërguar emisionin në emisionin “Opinion’, Çuçi tha se ata janë demokratë dhe anëtarë të të njejtës familje.

“Ç’ësht kjo pyetje? Si mund të jenë policë apo gardistë me bishta kazmash? Janë demokratë të gjithë anëtarë të së njëjtës familje. Nuk ka zyrtarë të policisë, as oficerë”, tha Çuçi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu