Pirlo në rrezik nëse humbet ndaj Napolit? Klubi e mohon, por emri i Allegrit rishfaqet

0

A mund të jetë ndeshja kundër Napolit vendimtare për Andrea Pirlo? Kjo është pyetja e shtruar nga edicioni i sotëm i “Tuttosport”: megjithëse klubi ka mohuar në mënyrë të përsëritur çdo hipotezë të shkarkimit të teknikut italian, sipas gazetës ka një hipotezë për një kthim të bujshëm të Massimiliano Allegri në rast të një gabimi ndaj “të kaltërve”.

Nëse nga njëra anë drejtuesit janë kompakt në dëshirën për të ndjekur projektin e filluar në verë, të vetëdijshëm se rruga është e gjatë dhe parashikon disa pengesa, nga ana tjetër ata e dinë që një humbje e vendit që të çon në  Champions League rrezikon të ketë një ndikim i përgjakshëm në vetë projektin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here