Prokuroria merr provat e para nga policia për pallatin 10-katësh të djegur në Tiranë! Bashkia takim me banorët

0

Përfundon në Prokurori rasti i pallatit 10-katësh që u dogj 6 ditë më parë në Tiranë.

Policia ka dërguar materialet e para ndërsa po hetohet zbatimi i standardeve të ndërtimit, konkretisht për fasadën dhe materialin e përdorur.

Sakaq, para dy ditësh parë ndërtuesi i pallatit ka dërguar skelat për të ndërhyrë në pallat, por nuk është lejuar nga banorët dhe policia.

Bashkia ka kërkuar një takim në orën 18:00  me banorët e pallatit për të zgjidhur problemin e strehimit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu