Prrenjas/ Aksidentoi për vdekje 25-vjeçarin dhe u largua nga vendi i ngjarjes, arrestohet autori. Policia jep detajet

0

Arrestohet shoferi qe aksidentoi per vdekje nje 25-vjecar ne aksin rrugor Prrenjas-Librazhd dhe u largua nga vendi i ngjarjes. ambulance

Policia ben me dije se ka vene ne pranga shtetasin A.H., 28 vjeç, i cili uke drejtuar mjetin tip “Audi”, humbi kontrollin mbi mjetin dhe për pasojë aksidentoi me pasojë vdekjen shtetasin M.K., 25 vjeç.

NJOFTIMI

Në lidhje me informacionin e dhënë ditën e djeshme ku në aksin rrugor Prrenjas-Librazhd, shtetasi A.H., 28 vjeç, duke drejtuar mjetin tip “Audi”, humbi kontrollin mbi mjetin dhe për pasojë aksidentoi me pasojë vdekjen shtetasin M.K., 25 vjeç, ju informojmë se:

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan, arrestuan në flagrancë shtetasin A.H., për veprat penale: “Shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor ” dhe ” Largim nga vëndi i aksidentit”

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan për veprimet e mëtejshme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu