Rrëmbeu dhe përdhunoi një 16-vjeçare, arrestohet shqiptari në Spanjë, i përfshirë edhe në trafik droge

0

Burime policore kanë konfirmuar se FS, burri me origjinë shqiptare i akuzuar për sulm seksual dhe ndalim të paligjshëm të një të mituri në Vilafranca, është një kriminel i zakonshëm me një listë të gjatë të dosjeve të policisë.

Të shtunën e kaluar , më 7 janar , Mossos d’Esquadra arrestoi FS , një 35-vjeçar me origjinë shqiptare , i akuzuar për rrëmbimin e një të miture në Vilafranca del Penedés (Barcelona) dhe përdhunimin e saj deri në dy herë . Ishte vetë e reja ajo që u tregoi agjentëve shtëpinë ku e kishin mbajtur deri në pesë orë në Sant Martí Sarroca , ngjitur me Vilafranca.

Sulmuesi i saj e la të largohej rreth orës 10:00 të së shtunës, pasi plotësoi nevojat e saj seksuale. “Mbarova, ju mund të shkoni tani , ” publikoi La Vanguardia në lidhje me atë që sulmuesi i tha gruas së re përpara se ta lironte.

E mitura, vetëm 16 vjeçe , shkoi për të kërkuar ndihmë në një furrë buke aty pranë dhe prej andej e transferuan në spital. Po atë pasdite, rrëmbyesi dhe përdhunuesi i saj u arrestua nga Mossos . Tre ditë më vonë ai u dërgua në gjykatë, në Gjykatën Hetimore 5 të Vilafrancës , e cila urdhëroi vendosjen e tij në paraburgim pa kusht .

Siç mund të ketë mësuar eltaquigrafo.com , FS ka lindur në Shqipëri dhe ka mbërritur në Spanjë disa vite më parë, ku ka grumbulluar një listë të gjatë të dosjeve të policisë .

Megjithatë, asnjë prej tyre nuk ka të bëjë me krimet kundër lirisë seksuale . Megjithatë, ajo që duket në historinë e tij kriminale janë disa të dhëna për trafik droge dhe shpesh drogë.

Në këtë kuptim, burime policore, të pyetura në këtë mënyrë nëse i arrestuari ka lidhje me ngritjen e organizatave kriminale me origjinë shqiptare të dedikuara për kultivimin dhe trafikimin e marijuanës në Katalonjë , nuk kanë mundur të konfirmojnë apo mohojnë këtë pikë, duke siguruar Ata i mbajnë të hapura të gjitha hipotezat e kërkimit .
FS sulmoi një grup të tërë të miturish

Megjithatë, duhet mbajtur mend se ngjarjet kanë ndodhur në agimin e së shtunës, më 7 janar, kur e reja po largohej nga një klub nate qendrore në Vilafranca del Penedès me miq të tjerë. Në atë moment i arrestuari iu afrua me dhunë .

Grupi është larguar me vrap dhe kur janë takuar sërish kanë kuptuar se viktima ishte zhdukur. Sipas gazetës Nius, grupi njoftoi me shpejtësi prindërit e të miturës, të cilët, nga ana tjetër, njoftuan Mossos d’Esquadra për ngjarjet e supozuara. Mirëpo, vetëm pesë orë më vonë , rreth orës 10:00 të mëngjesit, ata morën vesh për të miturën, pasi kapësi i saj e liroi dhe ajo vetë kërkoi ndihmë.

Ai e përdhunoi dy herë

Ajo që ndodhi gjatë robërisë së saj ishte një makth i vërtetë: kundër vullnetit të saj, ajo u fut në makinën e sulmuesit , i cili i tha një shokut të tij përmes telefonit “goditjen e madhe”. Ai shkoi me makinë në pronën e tij, në Sant Martí Sarroca , ngjitur me Vilafranca. Më parë, por, ka ndaluar automjetin në disa vreshta dhe ka dhunuar për herë të parë të miturën. Më pas, ai e ka sulmuar sërish seksualisht në shtëpinë e saj, ku ajo jeton me tre bashkatdhetarë të tjerë. Megjithatë, sipas asaj që kanë deklaruar para hetuesve, ata nuk kanë qenë në dijeni të asaj që ka ndodhur mëngjesin e sotëm.

Sipas disa mediave, e paraburgosura e ka lënë menjëherë telefonin e saj celular në mënyrë që të mund të fliste me një shoqe dhe nënën e saj, të cilat i telefononin vazhdimisht. Pastaj ai i tha asaj se ajo mund të shkojë tani .

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu