Rrezikoi veten dhe të tjerët me manovra parakalimi, gjobë 400 mijë lekëshe (të vjetra) për “pilotin”

0

Është gjobitur me 40000 lekë nga Policia Rrugore e Tiranës shoferi i një makine i cili bënte parakalime të rrezikshme gjatë drejtimit të mjetit.

Denoncimi ndaj tij është bërë së pari në rrjete sociale, deri sa është ndaluar nga pas kontrolleve nga policia.

Njoftimi i Policisë: U konstatua duke bërë manovra të rrezikshme me automjet, ndëshkohet me masë administrative 40 000 lekë drejtuesi. Policia Rrugore e Tiranës, pas denoncimit në rrjete sociale, për një drejtues automjeti që kryente manovra, kanë ushtruar kontrolle dhe kanë ndaluar automjetin që shfaqej në video. Ndaj drejtuesit të automjetit u vendos masa administrative 40 000 lekë të rinj, sipas paragrafit 3 të nenit 139 të Kodit Rrugor.

Policia Rrugore e Tiranës apelon që drejtuesit e mjeteve të tregojnë kujdes në raport me rregullat e qarkullimit rrugor dhe veçanërisht për të mos ndjekur nga afër dhe shfrytëzuar progresionin e lëvizjes së mjeteve të emergjencave, me sisteme zanore dhe pamore ndezur.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu