Shpërndante drogë me makinën e tij, policia kap ‘mat’ 25 vjeçarin në Itali (Ja çfarë u zbulua pas arrestimit)

0

Një 25-vjeçar shqiptar është arrestuar mëngjesin e kësaj të shtune në Itali për shpërndarje të lëndëve narkotike.

I riu po udhëtonte me makinë në autostradën e Piacenza kur policia i ka bërë shenjë që të ndalonte.

Ai është shfaqur nervoz, çka detyroi efektivët që të kryejnë një kontroll mbi identitetin e shqiptarit. Nga verifikimi, rezultoi se ai kishte disa precedent penalë për grabitje me dhunë.

Kjo i detyroi efektivët e policisë që të kryejnë një kontroll në makinën e tij ku gjetën dhe sekuestruan 5 kg e 500 gramë marijuanë.

Policia bëri të mundur arrestimin e 25-vjeçarit dhe e dërgoi në burgun e Borgonovo.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu