Shqiptari nga Kosova mashtron qytetarin që e ndihmoi në Vlorë, i merr lekët dhe nuk ia kthen më

0

Një qytetar ka treguar sot për redaksinë e JOQ ALBANIA se është mashtruar nga një shqiptar i Kosovës, edhe pse është përpjekur ta ndihmojë. Ai tregon se shqiptarin e Kosovës e ka marrë në makinë në autostradën e Vlorës, pasi i ngriti dorën. Gjatë rrugës, shtetasi nga Kosova i kërkoi 50 mijë lekë borxh, pasi i duheshin për një problem, duke i premtuar qytetarit se do ia kthente sërish.

Mirëpo, sipas qytetarit nuk ia ktheu kurrë, madje dhe në mesazhe i fliste keq derisa i bëri bllok.

Qytetari thotë se ato para i duheshin për një këst kredie, prandaj po bën edhe denoncimin.

Denoncimi:

Pershendetje,para disa ditesh takova ne autostraden e Vlores nje shtetas Kosovar dhe me ngriti doren e mora ne makine,rruges me kerkoj 50 mij lek borxh sepse do shkonte deri ne Himare dhe do mi sillte diten tjeter,edhe smi solli më i shkruajta ne whs dhe me ka bere bllok mua ato lek me duheshin se kisha per te paguar nje kest kredie nr i tij eshte +38349264215. Faleminderit nese e publikoni sepse ky mund te mashtroj dhe persona te tjere,duke perfituar nga zemergjersia
Më poshtë gjeni edhe mesazhet mes tyre:

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu