Skándali/ Arrestohet drejtuesi i Policisë, akuzohet se ka për. dhùnuar një vajzë

0

Shefi i Stacionit Pòlicor në Fushë Arrëz, i identifikuar me inicialet I.D., është ndaluar pasi dyshohet se ka áb.uzuar sèk.sualisht një vajzë në ambientet e kòmisariatit të Shkodrës. Ngjarja trò.nditëse dyshohet se ka ndodhur në vitin 2015 kur ishte i emëruar si Specialist i Hetímit të Krímeve por denò.ncimi është bërë së fundmi nga vajza në prani të psíkologut. Burime për Faxweb.al bëjnë me dije se nesër do të publikohet edhe një video.

Njoftimi i plotë: Sonte në mbrëmje, Drejtoria e Hetímit e SHÇBA-së, në bashkëpunim me Prokuròrinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër ka ndaluar shefin e Stacionit Pò.licor Fushë Arrëz, i dyshuar për marrëdhënie sè.ksuale me dhù.ne. Ngjarja dyshohet se ka ndodhur ne vitin 2015, por është kallè.zuar së fundmi nga vajza, në prani të një psikologu. Bazuar në provat e mbledhura, ka dyshime te forta se në muajin prill 2015, ajo është ngá.cmuar sèk.sualisht nga një punonjës pòlicie në ambientet e Kòmisariatit të Pò.licisë Shkodër, kur efè.ktivi ishte me detyrë Specialist i Hetímit te Krímeve ne DVP Shkodër.

Shtetasja kishte shkuar për të denòncuar për pèrdh.unimin që i kishin bërë disa persona ne 2015, punonjës të shtëpisë së fëmijës në Shkodër. SHÇBA ndaloi I.D., me detyrë aktuale Shef i Postës së Pò.licisë ne Fushë Arrëz, në DVP Shkodër, i dyshuar për veprën pè.nale “Marredhënie sè.ksuale me dhù.në me të rritura”. Materialet iu kaluan Prò.kurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për hetíme të metëjshme.

Ndërkohë autoritetet shtetërore dhe organízata jo fitimprurëse kanë marrë në mbrojtje shtetasen duke e strehuar dhe duke u përkujdesur, në një Qendër Sociale. Duke përfituar nga ky komunikim publik, SHÇBA i bën thirrje çdokujt që është dhù.nuar apo ndihet nën prèsion, të denò.ncojnë menjëherë pranë Pò.licise së Shtetit apo Pròkurorisë, si dhe pranë SHÇBA nëse evidentojnë shkè.lje të punonjësve të Pòlicisë, në numrin 0800 90 90, duke garantuar anonimat dhe reagim të shpejtë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu