Skandali me pagat e shqiptarëve, kush janë 4 të arrestuarit, 2 IT shitën listën për 20 mijë lekë (FOTO)

0

Personat që shihni në fotot janë 4 personat e arrestuar në lidhje me skandalin e publikimit të të dhënave të pagave për tatimpaguesit shqiptarë.

Bëhet fjalë për dy specialistët e IT, Eni Qirjako dhe Andi Agaraj dhe Klodian Sota dhe Endi Ikonomi. Fotot janë siguruar për BalkanWeb nga gazetarja Klodiana Lala.

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

Dy prej tyre akuzohen se shpërdoruan detyrën dhe dy të tjerët se ushtruan korrupsion duke blerë të dhënat personale të 650 mijë qytetarëve për vetëm 20-30 mijë lekë të reja. Nga hetimet rezulton se Eni Qirjako në 6 episode ia ka kaluar përmes e-mailit zyrtar pagat e shqiptarëve Agarait, ndërsa ky i fundit i fundit ia shiti për 20 mije lekë Sotës dhe Ikonomit.

Balkanweb

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu