- Advertisement -spot_img

TAG

Durrës

Makina përfshihet nga flakët në aksin Tiranë-Durrës

Një makinë është përfshirë nga flakët në aksin Tiranë-Durrës paraditen e kësaj të hëne. Nuk dihen ende arsyen e këtij zjarri, por nga të dhënat...

Arrestohet 27-vjeçarin, detyronte 15-vjeçarin të vidhte shishe me pije alkoolike në supermarkete

Një 27-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Durrësit pasi akuzohet për vjedhjen. Ai detyronte një 15-vjeçar, i cili do të procedohet në...

Heroinë dhe miliona lekë në banesë, arrestohen dy persona

Finalizohet operacioni i koduar “Last Time”, për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale të shpërndarjes së drogave të forta. Operacioni i zhvilluar nga seksioni për...

Gjobiten 4 lokale me 1 mln lekë/ Ushtruan aktivitet në kundërshtim me masat anti-covid

Ndëshkohen me masë administrative me nga 1.000.000 lekë, 4 administratorë subjektesh që u konstatuan duke ushtruar aktivitet në kundërshtim me masat anti-covid në Durrës. Këta...

Të rinjtë bëjnë sherr me thika/Njëri prej tyre dërgohet me urgjencë në spital

Një konflikt mes të rinjsh ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Durrës, ku ka përfunduar i plagosur një 19-vjeçar. I plagosuri E. H., 19 vjeç...

Arrestohen 4 të mitur, të cilët bënin vjedhje në grup

Katër të mitur janë proceduar penalisht nga policia e Durrësit, me akuzën e veprës penale “Vjedhja” . Dyshohet se shtetasit me iniciale R. G., 16...

Vritet me armë 32-vjeçari. Emri

Vrasje me armë zjarri në Durrës. Mbrëmjen e sotme një person ka humbur jetën në qytetin bregdetar, pasi u qëllua me armë zjarri. 32 vjeçari...

Kanosën pronarin e lokalit në Durrës, arrestohen dy persona

Dy persona janë arrestuar në Durrës pasi kanë kanosur pronarin e një lokali dhe kanë thyer xhamat e ambientit. Burimet zyrtare bëjnë me dije...

Arrestohet nga autoritetet policore 37-vjeçari “Pasagjer”,i cili tregtonte lëndë narkotike

Një 37-vjeçar është vënë në pranga nga autoritetet policore në Durrës pasi tregtonte fara kanabisi. Mësohet se i riu banonte në Kavajë dhe është...

Përplaset për vdekje efektivi i sigurisë portuale në Durrës nga trajleri

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në portin e Durrësit. Një trajler ka përplasur për vdekje një 25-vjeçare, efektive e sigurisë portuale. Ndërkohë drejtuesi...

Latest news

- Advertisement -spot_img