- Advertisement -spot_img

TAG

franca

Ky është vendi i dytë i BE-së që lejon hyrjen e shqiptarëve të vaksinuar

Franca është shteti i dytë në BE që lejon hyrjen e shqiptarëve të vaksinuar. Njoftimi i TIA-s Franca, nga sot, më 9 Qershor 2021, lejon hyrjen...

Fermeri ndryshon kurifin Belgjikë-Francë pa u shqetësuar fare pasi e pengonte kur punonte tokën

Një fermer ka ndryshuar pa të keq kufirin e shtetit të Belgjikës me Francën. Guri i kufirit i cili cilësonte ndarjen mes shteteve e ka...

Eurostat për shqiptarët: Mbi 5 mijë kërkesa për azil, ja vendi i preferuar

Ndonëse 2020-a ishte një vit, kur udhëtimet u bllokuan që nga mesi i muajit mars, shtetasit shqiptarë e kanë gjetur sërish rrugën për të...

Karantinimi i popullsisë/ Tashmë edhe birra ka mbetur stok

Pandemia e Covid-19 ka goditur rëndë sektorë të ndryshëm të ekonomisë, përfshirë dhe atë të prodhimit të pijeve alkoolike. Në Paris, ku një izolim...

Ministri i Francës paralajmëron sulme të tjera terroriste:” Kërcënimi është kudo”.

Ndërkohë që në disa vende myslimane vazhdojnë protestat kundër Macron, ministri i Jashtëm francez u është drejtuar popullit të tij me fjalinë:” Kërcënimi është...

Latest news

- Advertisement -spot_img