- Advertisement -spot_img

TAG

Palestinë

Ushtria izraelite qëllon për vdekje 27 vjeçaren, nuk lejon ambulancat ta ndihmojnë

Ushtria izraelite ka hapur zjarr ndaj një gruaje palestineze duke e varë atë në kryqëzimin Qalandia, në veri të zonës së pushtuar të Jerusalem,...

Djegie gomash dhe të shtëna, ushtarët izraelitë vrasin adoleshentin palestinez

Ushtarët izraelitë qëlluan dhe vranë një adoleshent palestinez të premten gjatë një përplasjeje në Bregun e pushtuar Perëndimor, tha Ministria Palestineze e Shëndetësisë. Dhuna...

Gazeta izraelite vendos në kopertinë fotot e fëmijëve palestinezë të vrarë: Ky është çmimi i luftës

Një shenjë e rrallë e solidaritetit ndërkombëtar dhe në të njëjtën kohë ndërgjegjes demokratike u tregua nga gazeta izraelite Haaretz, e cila në botimin...

Dha intervistën riskuese me mediat CNN dhe MSNBC, gazetari palestinez dëbohet nga zona e banimit

Një gazetar i ri palestinez është dëbuar nga shtëpia e tij prej forcave izraelite në Jeruzalem, pas mesazheve të fuqishme pro-palestineze në intervistat me...

Zgjidhja e konfliktit mes Izraelit dhe Palestinës, Emiratet e Bashkuara Arabe luajnë rolin e ndërmjetësit

Emiratet e Bashkuara Arabe janë shprehur të gatshme të ndërmjetësojnë arritjen e paqes ndërmjet Izraelit dhe palestinezëve. Princi i Kurorës së Abu Dabit, sheiku Mohammed...

Merr fund masakra, Izraeli dhe Palestina vendosin armëpushimin

Pas 11 ditësh luftë dhe konflikti të ashpër mes Izraelit dhe grupit militant të Hamasit në Rripin e Gazas është arritur marrëveshja për armëpushim....

Konflikti Izrael-Palestinë, firmoset armëpushimi pas 11 ditë lufte

Jeruzalemi ka firmosur armëpushimin pas 11 ditë lufte Izrael-Palestine që prodhoi mbi 200 viktima, shkruan BBC. Vijon…

Në mes të luftës që po shkakton shumë viktima: Veshka e burrit izraelit i shpëton jetën gruas palestineze

Një grua e palestineze 58-vjeçare bëri një transplantim të veshkave nga 56-vjeçari Yigal Yehoshua, i cili vdiq të hënën gjashtë ditë pasi u godit...

Bella Hadid i del në mbrojtje Palestinës, Izraeli: Turp të kesh!

Bella Hadid doli ditën e diel në mbrojtje të Palestinës në rrugët e Brooklyn së bashku me grup qytetarësh. Mirëpo ky veprim i modeles...

Shkrimi i publicistes Bahiti, jehonë në mediat ndërkombëtare

Shkrimi i Drejtoreshës së Infowebtv, Anisa Bahiti, “Vetëm Erdogan mund t’i mbrojë fëmijët e pafajshëm të Palestinës”, ka bërë jehonë në mediat ndërkombëtare. https://youtu.be/fOeSIrek0mg Jehona e...

Latest news

- Advertisement -spot_img