- Advertisement -spot_img

TAG

SHBA

Colorado, vriten 10 persona, mes tyre një polic

  SHBA- Një person i armatosur ka vrarë 10 vetë, përfshirë një oficer policie, pas një përplasje për disa orë në një treg ushqimesh në...

Nis lundrimin jahti 811 MILION $

Një super mjet lundrues ka nisur të përshkojë ujërat në SHBA, teksa jahti luksoz mësohet se kushton jo pak, por plot 811 milion dollarë....

Trump u bën thirrje mbështetësve republikanë që të vaksinohen

Në një intervistë televizive, Donald Trump ka thënë se vaksina është “e sigurt” dhe “diçka që funksionon”.Ai u ka bërë thirrje mbështetësve republikanë që...

Tronditet SHBA: 21 vjeçari futet në dhomat e masazhit dhe hap zjarr, vret 8 persona e plagos dhjetëra të tjerë

 Kanë humbur jetën 8 persona dhe shumë të tjerë janë plagosur si pasojë e të shtënave me armë zjarri, të cilat kanë ndodhur në...

Qentë e Joe Biden dëbohen nga Shtëpia e Bardhë pas incidentit agresiv

Dy pastorët gjermanë të Joe Biden janë larguar nga ambjentet e Shtëpisë së Bardhë dhe janë rikthyer sërish në Delware për shkak të një...

Një Shën Valentin si asnjëherë tjetër, rezervohen buqetat para festës së të dashuruarve

Shkurti është nga më fitimprurërësit për luleshitësit, por një muaj si ky nuk është parë asnjëherë më parë në SHBA. Industria e luleve prej...

Arrestohen gjyshërit, mbanin mbesën të mbyllur në një kafaz qensh

Një ngjarje e rëndë është shënuar në SHBA. Gjyshërit e një vajze 5-vjeçare dhe një burrë tjetër, janë arrestuar pasi dyshohen se kanë mbajtur...

Të këqijat dhe të mirat që na la Presidenti Trump

Alexander Arvizu   Çfarë ndodhi në Capitol, ishte e pafalshme që do regjistrohet si një gjë e tmerrshme në histori, si maja e katër viteve të...

SHBA rikthen dënimin me vdekje: Për herë të parë pas 7 dekadash ekzekutohet gruaja e parë

Për herë të parë pas gati 7 dekadash, Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë kryer ekzekutimin e parë të një gruaje të dënuar me vdekje. 52...

Krim monstruoz,47-vjeçari kryen marrëdhënie me 14-vjeçaren me lejen e të ëmës

Jason Roy Hutchinson, 47 vjeç, nga California, SH.B.A. i cili kishte udhëtuar drejt Sao Paulos në Rio de Janeiro, është arrestuar pasi ka kryer...

Latest news

- Advertisement -spot_img