Tërmeti i fuqishëm “shkund” këtë shtet, ja çfarë raportohet

0

Një tërmet i fortë me magnitudë 6.6 të shkallës Rihter goditi Kinën perëndimore, mesditën e së hënës, me orën lokale, raportojnë mediat botërore.

Sipas Institutit Euro-Mesdhetar, tërmeti tronditi rajonin e Sichuan, në jugperëndim të vendit, dhe kishte një thellësi prej 10 kilometrash.

Nuk ka ende raporte për dëme apo viktima.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu