TRAGJIKE/ U aksidentua me makinën e punës, ndërron jetë shqiptari në Itali

0

Një punëtor shqiptar ka humbur jetën në mënyrë tragjike në Itali, pas një aksidenti të rëndë.

Sipas mediave në shtetin fqinj, 43-vjeçari mbeti i plagosur në një aksident, teksa po udhëtonte me makinë ne punës. Punëtori shqiptar ishte pasagjeri në një furgon të drejtuar nga një sipërmarrës në zonën e Nebroidit, me të cilin po kthehej në shtëpi. Por furgoni u përplas, duke bërë që shqiptari të merrte plagë të rënda.

Pas ngjarjes, 43-vjeçari iu nënshtrua operacionit, madje mjekët i prenë dhe një këmbë, por nuk ka mundur të mbijetojë. Nuk dihen ende shkaqet e aksidentit që i mori jetën, e as identieti i punëtorit shqiptar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu