Zbulohet epiqendra dhe magnituda e tërmetit që tronditi gjysmën e Shqipërisë

0

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë sot rreth orës 22:45 pothuajse në të gjithë jugun e vendit dhe deri në Tiranë.

Mësohet se tërmeti kishte magnitudë 5.8 ballë dhe epiqendra e tij ka qenë Follorina në Greqi.

Lëkundjet sizmike janë ndjerë veçanërisht në qytetin e Korcës.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu