- Advertisement -spot_img

TAG

1 Maji

Dita Ndërkombëtare e Punëtorëve/ Turqit në protestë të egër, 100 të arrestuar

Dhjetra protestues janë arrestuar  në Stamboll gjatë një marshimi për 1 Majin, pavarësisht një shtetrrethimi të vendosur nga qeveria për shkak të kufizimeve të...

1 Maji-Dita Ndërkombëtare e Punëtorëve, historiku i kësaj dite

1 Maji njihet si Dita Ndërkombëtare e Punëtorëve. Ky manifestim lindi nga lufta e punëtorëve për të kërkuar dhe siguruar të drejtat, liritë dhe...

Latest news

- Advertisement -spot_img