KATEGORIA

POLITIKE

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim shkon në Gjykatën Kushtetuese

Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim po zhvillon sot një takim në Gjykatën Kushtetuese. Mësohet se takimi në fjalë vjen pas zgjedhjes së 9 të anëtares...

EMRAT/ “Zaptuan foltoren”, PS kërkesë për përjashtimin 10 ditë nga Kuvendi të 5 deputetëve të PD

Sekretariati për Procedurat, Votimet dhe Etikën në Kuvend është mbledhur këtë të premte në orën 11:00, për të shqyrtuar  kërkesën e nje grupi deputetesh...

Deklarata e fortë e Sali Berishës: Betejë për jetë a vdekje! Opozita të shkatërrojë Ramën, ose të shkrihet

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në studion e “Open”. Ai tha se me skandalin...

Opozita e akuzon për lidhjet me McGonigal, reagon Rama: Njerëzit e dëshpëruar bëjnë vetëm gjëra të dëshpëruara

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me akuzat që i ka bërë opozita pas lidhjes së tij me ish-zyrtarin e arrestuar të FBI,...

Shkëlzen Berisha thirret në SPAK, kreu i PD: Është bërë për të larguar vëmendjen nga superskandali ‘Rama-McGonigal’

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha, i ftuar këtë mbrëmje në emisionin “Open” në News24, foli lidhur me thirrjen e djalit të tij sot...

Presidenti Begaj pret reporteren për Shqipërinë në PE Isabel Santos, biseduan mbi rrugën evropiane dhe sfidat reformuese të vendit

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bajram Begaj, priti sot raporteren për Shqipërinë në Parlamentin Evropian, Isabel Santos, me të cilën bisedoi mbi rrugën evropiane dhe...

Veliaj për kandidatin e PD në garën për bashkinë e Tiranës: Ai do të jetë Luli i radhës, bllokues i qyetit

Kryebashkiaku Erion Veliaj e ka cilësuar kandidatin e opozitës për Bashkinë e Tiranës si “Lulin e radhës” të caktuar nga Berisha dhe Meta. Duke...

Kurti: Marrëveshja për Asociacionin, e vetmja që s’e ka kaluar testin e Kushtetueses

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë të enjten se marrëveshja për Asociacionin e komunave me shumicë serbe, është marrëveshja e vetme e nënshkruar...

Berisha komenton merrjan në pyjetje në SPAK të djalit të tij: Përpjekje për të errësuar aferën Rama-McGonigal

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar thirrjen në SPAK të djalit të tij, Shkëlzen Berisha. Ai deklaroi se kjo është një përpjekje për errësuar aferën...

Shkëlzen Berisha pas daljes nga SPAK: Dëshmova se nuk kam asnjë lidhje, Prokuroria pas 15 vitesh deklaron se…

Shkëlzen Berisha, djali i ish-kryeministrit Sali Berisha është paraqitur këtë të enjte në SPAK. Pas marrjes në pyetje, Shkëlzeni për mediat ka refuzuar të japë...

Lajmet e fundit