KATEGORIA

SOCIALE

Lista me emrat fitues të anëtarëve të Senatit Akademik të Universitetit të Elbasanit “Aleksandër Xhuvani”

Lista me emrat fitues të anëtarëve të Senatit Akademik të Universitetit te Elbasanit "Aleksandër Xhuvani": 1. Z. Sotir Lili Mali 2. Zj. Bederiana Todi Shyti 3. Z....

Burri zbuloi të vërtetën tronditëse në telefonin e gruas, e tradhtonte me vrasës me pagesë! (T’u bëhet testi i ADN-së të 3 fëmijëve)

Histori tipike për filma, protagoniste e emisionit në News 24 është bërë një zonjë që jeton në Itali, e cila ka rrëfyer historinë e...

Nesër Kurban Bajrami/ Kreu i KMSH, Bujar Spahiu uron besimtarët: Zoti i madhërishëm na dhëntë begati e mirësi për kombin tonë

Miliarda myslimanë në të gjithë botën festojnë nesër Kurban Bajramin. Kreu i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, Haxhi Bujar Spahiu, ...

Ndodh për herë të parë në Shqipëri! Bëhet nënë gruaja me sëmundje të rrallë gjaku

Një rast suksesi u arrit tek një paciente e diagnostikuar përpara shtatzënisë me trombocitopenia, purpure idiopatike, falë bashkëpunimit të mjekëve obstetër-gjinekologë, mjekëve reanimatorë, hematologë...

Ministria e Arsimit dhe Sportit reagon pas publikimit të tezës së testit të Gjuhës dhe Letërsisë: Nuk e cënon procesin!

Publikimi i tezës së Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë, reagon Ministria: Nuk cënon aspak procesin dhe mbarëvajtjen e provimit Vetëm 30 minuta pas nisjes së provimit...

“I dorëzova shtëpinë vëllait e më vodhi!”, ndihma kthehet në kërcënime: Do të dalësh me forcë!

Demiri ka kërkuar të përballet në “Shihemi në Gjyq” me motrën, Thëllënxën. Në fillim të rubrikës të së “Dielës Shqiptare” në Tv Klan ai...

“Nuk i shkova dot në varrim”/ Meridiani nuk mban lotët: Ishte shumë e vështirë, mund të humbja edhe mamin

Meridiani rrëfeu në “S’e luan topi” për një periudhë të vështirë të jetës së tij, ajo e humbjes së babit. Ish-banori i Big Brother VIP,...

Me fëmijë të sëmurë dhe pa përkrahje, drama sociale e një nëne nga Durrësi

DURRËS- Valbona, është një nënë nga Durrësi, e cila rrit e vetme tre fëmijët e saj. Jeta për të nuk ka qenë e lehtë...

“Sanitare 1000 euro në muaj”/ Mungesa e personelit rrit ndjeshëm pagat

Mungesa e fuqisë punëtore, e ndikuar nga lëvizjet demografike dhe plakja e popullsisë ndër vite, vijon të shtojë kërkesën për punësime për staf shërbimi...

Pensionet/ Po përgatitet një paketë shtesë nga qeveria, a do të ketë rritje të bonusit?

Deputetja e Partisë Socialiste, Pranvera Resulaj ka shpjeguar detajet për rritjen e pagave që do të bëhet në administratë. Në një intervistë televizive, ajo...

Lajmet e fundit