KATEGORIA

SOCIALE

Belsh/ Iu dëmtua banesa nga tërmeti, njësia administrative thotë do ndërtohet, bashkia nuk e ka në listë

  Emisioni Fiks Fare solli rastin e një nëne me dy fëmijë të mitur të cilët po jetojnë në një shtëpi të dëmtuar dhe të...

Gazetari zbulon kur pritet t’i hapë Greqia kufijtë për shqiptarët

Gazetari Artur Bibe tha në “Wake Up” se Greqia mund të hapë kufijtë me Shqipërinë pas 15 majit, deri në 1 qershor. “Me Shqipërinë kemi...

Tetë rrugë të tjera që do të bëhen me pagesë

Qeveria ka parashikuar që edhe tetë rrugë të tjera në vend të taksohen dhe të bëhen me pagesë. Sipas skemës së taksimit të hartuar...

Arjan Çani: Ikni urgjent nga Shqipëria, do të bëhet…

Arian Çani ka bërë një deklaratë të fortë, pasi u shpreh se në Shqiëpri do të bëhet kasaphanë. Ai ka kërkuar që njerëzit të...

Ministrja e Arsimit Evis Kushi jep njoftimin e rëndësishëm: Duke niur nga…

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka publikuar një postim në rrjete sociale, ku shkruan se në mandatin e ardhshëm të Partisë Socialiste, gjuha angleze...

Parashikimi i motit/ Java nis me diell dhe ulje të lehtë temperaturash

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb,...

Shqiptarët peticion. Kërkojnë njohjen reciproke të patentave në Gjermani

Çështja e njohjes së patentave të emigrantëve shqiptarë është me shumë rëndësi për ta, pasi lidhet drejtpërdrejt me mundësinë e tyre për të punuar....

Kolaudimi i automjeteve/ Vjen lajmi i mirë për ju. Përfitoni…

Të gjithë drejtuesit e mjeteve që kanë përfituar nga zgjatja 3-mujore e afatit të vlefshmërisë së certifikatës së kontrollit teknik, do të përfitojnë edhe...

Qeveria miraton rritjen e pensioneve duke filluar nga 1 prilli. Ja sa do jetë rritja për pensionin minimal dhe atë maksimal

  Është miratuar indeksimi i pensioneve për mbi rreth 700 mijë pensioniste, ku parashikohet rritja e pensioneve me 2.7%. Vendimi hyn në fuqi duke filluar nga...

‘A jeni gati? Solemniteti i Pashkëve fillon të Enjten e Madhe në darkë’

Kisha Katolike Shkodër - Pult ka publikuar radhën e ceremonive për kremtimin e Pashkës 2021, që është këtë të diel, më 4 prill:

Lajmet e fundit