KATEGORIA

OPINION

Vetingu i politikanëve, reagon Artan Fuga: Çfarë ideje mediokre dhe e dëmshme!

Nga Artan Fuga: Ideja mediokre e vetingut të politikanëve Cfarë ideje mediokre, e dëmshme, populiste kjo e vetingut të politikanëve! A thua se nuk ka organe që...

Kikia: “Më mirë një ligj që zbatohet, sesa 10 ligje që nuk zbatohen!”

Është bërë traditë tashmë në Shqipëri. Kur nuk e zbatojmë dot një ligj, e dini çfarë bëjmë? E forcojmë atë. Por, edhe pasi e...

Dafina Zeqiri për vogëlushen e bullizuar: “Me pas një vend në juri & mi bullizu fëmijët? Ti ki nevojë për ndihmë, Kërkush tjetër!”

Në rrjetet sociale prej dy ditësh po qarkullon video ku koreografi Albi Nako dhe gazetarja Erjona Rusi “bullizuan” një vogëlushe. Në videon që qarkullonte Erjona...

“Tenderat korruptiv e kanë zhytur në krizë”, Klodian Tomorri zbulon investimet e çuditshme të KESH-it

Gazetari i ekonomisë, Klodian Tomorri ka hedhur akuza në drejtim të qeverisë madje ka zbuluar se kriza energjitike në tregun global nuk ka lidhje...

“Rama i kaloi 200 milionë euro OSHEE për interesat personale”, Brahimllari hedh akuza ndaj kryeministrit: Nuk ka krizë të energjisë, por keqmenaxhim

Sekretari i përgjithshëm i LSI, Endrit Brahimllari i ftuar në studion e “Fax News” ka folur për situatën politike dhe krizën e energjisë në...

Nga gazetari Klodian Tomorri: Pohimi absurd i nje kryeministri! Nëse do e thoshte një kryeministër në Europë, karriera i merrte fund, do e pushonin…

Postimi i Plotë nga gazetari Klodian Tomorri Pohimi absurd i nje kryeministri! “Rritja ekonomike nuk perkthehet ne rritje rrogash”- thote kryeministri duke ju pergjigjur pyetjeve te...

“Anti-amerikanizmi” – nga Endri Xhafo

Nga Endri Xhafo: Në shtator Shtetet e Bashkuara përkujtuan përkujtuan 20-vjetorin e sulmeve të tmerrshme të 11 shtatorit 2001, ku humbën jetën rreth 3000 persona....

Alma Lame: Orët 25 minuta janë tallje me nxënësit/ Problemet e sistemit arsimor

Profesor Fatmir Vejsiu dhe kryetarja e Sindikatës së Pavarur për arsimtarët e Tiranës, Alma Lame kanë qenë të ftuar pasditen e sotme në emisionin...

Fiqiri Çifliku: Nëse bien infektimet, mësimdhënia kalon në normalitet

Përgjegjësi i sektorit të burimeve njerëzore në Drejtorinë e Arsimit parauniversitar, Çifliku theksoi se në rast se do të bjerë numri i infektimeve në...

Nga Ersid Karaj: Refleksione nga takimi Rama-Kurti në Prishtinë

Gjatë konferencës së sotme në Kosovë, u folën mjaft fjalë me dinjitet e progres, dhe hera-herës edhe fjalë emocionuese për bashkëpunim midis dy vendeve...

Lajmet e fundit